چگونه بدهی عوارض آزادراهی خودرو را مشاهده و پرداخت کنیم؟

 اگر در سال ۹۸ از آزادراه های تهران قم، تهران ساوه، تهران قزوین، قزوین زنجان عبور کرده اید متوجه شدید که در کیوسک های عوارضی کسی وجود ندارد. در این آزادراه ها دوربین های نصب شده که پلاک شما را می خواند.

برای پرداخت عوارض دو راه وجود دارد. یکی اینکه قبل از عبور از آزادراه توسط منوی خود اظهاری ، مبداء و مقصد مسیر را مشخص نموده و با معرفی شماره پلاک نسبت به پرداخت به صورت خود اظهاری اقدام نمایید .راه بعدی اینکه پس از عبور از عوارضی با استعلام بدهی خود از بخش استعلام بدهی نسبت به پرداخت بدهی قبل از جریمه شدن اقدام نمایید.در صورتی که از یکی از این دو راه استفاده نکنید جریمه خواهد شد. به زودی تمام آزادراه‌های کشور به این سامانه ها مجهز خواهند شد .

 

 

 

چگونه از طریق اپلیکیشن ایران بیلز بدهی عوارض آزادراهی خودرو را مشاهده و پرداخت کنیم؟

 

با توجه به ارسال پیام کوتاه از سمت پلیس با سرخط ۱۱۰۳۲۰ برای مالکین خودرو هایی که از آزادراه های مجهز به سیستم هوشمند پلاک خوان گذر کردند ولی عوارض آن را پرداخت نکرده اند، این امکان در اپلیکیشن ایران بیلز وجود دارد تا با مراجعه به بخش استعلام عوارض آزاد راهی خودرو و وارد کردن پلاک خودرو خود از میزان بدهی مطلع و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند. عدم پرداخت عوارضی جرم شناخته شده و مالک خودرو جریمه خواهد شد. لطفاً در زمان استفاده از غیر فعال بودن هرگونه فیلترشکن در گوشی خود مطمئن شوید

یادداشت بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده اند *